فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشور‌های صنعتی و پیشرفته اروپا به حساب می‌رود، این کشور که یکی از پر جمعیت‌ترین کشور‌های اروپا به شمار می‌رود، به عنوان بستر مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی به شناخته می‌شود. به دلیل وجود نیروی‌ کار فراوان و همچنین قوانین مالی مناسب، هر ساله بسیاری از کمپانی‌های خارجی و سرمایه‌ گذاران، اقدام به انتقال سرمایه خود به این کشور می‌کنند و همین امر باعث شده است کشور فرانسه در چند سال اخیر نسبت به کشور‌های دیگر اروپایی، اقتصاد پویا‌تری داشته باشد.

 مانند اکثر کشور‌های اروپایی، یکی از راه‌های مهاجرت و دریافت اقامت کشور فرانسه، سرمایه گذاری در این کشور است. شرایط سرمایه گذاری در فرانسه نسبتا آسان‌تر از دیگر کشور‌های پیشرفته اروپا است و دولت این کشور همیشه با رویی باز از سرمایه‌ گذاران خارجی استقبال کرده است و امتیازات مختلفی مانند اقامت این کشور را به آن‌ها داده است. فرانسه کشوری است که به تنهایی بازاری با بیش از 65 میلیون مصرف کننده دارد که همین امر این کشور را به دومین کشور بزرگ مصرف کننده اروپا تبدیل می‌کند، این موضوع امتیاز مثبتی برای سرمایه گذاران خارجی به حساب می‌رود، زیرا با ثبت شرکت در این کشور ضمن اینکه می‌توانند محصولاتشان را به خوبی در این کشور بفروش برسانند، نیروی کار فراوان و همچنین قوانین مالیاتی منعطف، باعث می‌شود هزینه‌های جاری آن‌ها برای فعالیت اقتصادی در فرانسه بسیار پایین بیاید. فرانسه ششمین قدرت اقتصاد جهان به شمار می‌رود، این موضوع به دلیل ورود سرمایه‌های خارجی به این کشور است که در نهایت باعث پویایی اقتصاد فرانسه شده است و ریسک‌ پذیری را در مورد سرمایه‌ گذاری در این کشور بسیار پایین می‌آورد. به طور کلی شما از چند راه می‌توانید در کشور فرانسه سرمایه گذاری کنید و اقامت این کشور را کسب کنید، راه اول خرید ملک در این کشور اروپایی است؛ شما با خرید خانه، مغازه یا هر ملک دیگری در کشور فرانسه اقامت یک ساله این کشور را دریافت می‌کنید و پس از یک سال و پرداخت به موقع مالیات‌های ملکتان، می‌توانید اقامت 5 ساله این کشور را کسب کنید، در این مدت اگر توانستید مبلغ سرمایه گذاری خود را دو برابر کنید شما از حقوق یک شهروند فرانسوی برخوردار می‌شوید و می‌توانید اقامت خود را به اقامت 10 ساله ارتقا دهید، این سند اقامت 10 ساله امکان این را دارد که به اقامت دائم تبدیل شود به شرطی که شما در هر سال فقط 6 ماه خارج از کشور فرانسه باشید و در مجموع به مدت 6 ماه در هر یک سال در خاک این کشور زندگی کنید. راه دیگری که می‌توانید با استفاده از آن در کشور فرانسه سرمایه گذاری کنید، از طریق ثبت شرکت و یا خرید یک شرکت تجاری است، در نظر بگیرید در این روش باید یک بیزینس پلن ( برنامه اقتصادی ) پویا داشته باشید که در سال اول حداقل برای 10 نفر کار ایجاد کند. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و یا خرید یک شرکت تجاری شامل اقامت 2 ساله کشور فرانسه می‌شود و باید شما در این مدت تمام مالیات‌های وضع شده را کامل و به موقع پرداخت کنید، پس از گذشت 2 سال، می‌توانید برای دریافت اقامت 10 ساله کشور فرانسه اقدام کنید و در نهایت سند اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. شما برای خرید یک ملک، ثبت شرکت و یا خرید یک شرکت تجاری نیاز به انتقال سرمایه خود به یک حساب ارزی بین‌المللی دارید، برای اینکه بتوانید پول خود را بدون دردسر و سریع به یک حساب ارزی بین‌المللی انتقال دهید، می‌توانید از خدمات ماناپال در این حوزه استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خدمات انتقال و جا به جایی سرمایه، با ما تماس حاصل بفرمایید.

 

 

GettyImages 542559161 57e2a8f63df78c9cce2f70b6

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.