قبرس

جمهوری قِبرِس کشوری جزیره‌ای است که در شرق دریای مدیترانه قرار دارد و همچنین قبرس گذرگاهی برای خیلی از افرادی به شمار می‌رود که قصد مهاجرت به اروپا را دارند. قبرس عضو اتحادیه شنگن است و با اخذ اقامت این کشور می‌توانید سند اقامت کل کشور‌های عضو شنگن را دریافت کنید، به همین دلیل خیلی از افرادی که قصد مهاجرت به کشور‌های اروپایی را دارند، ابتدا سعی می‌کنند اقامت کشور قبرس را دریافت کنند و همین موضوع باعث شده است سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا برای دریافت اقامت این کشور از طرق مختلف اقدام کنند.

 یکی از مرسوم‌ترین راه‌های دریافت اقامت قبرس، ویزای کار این کشور است. کارفرمایان در قبرس مانند مابقی کشور‌های اروپایی می‌توانند افراد متخصص را از خارج از قبرس استخدام کنند که همین موضوع باعث شده است سالانه افراد بسیاری برای اخذ ویزای کار در قبرس تلاش کنند. نرخ بيکاری در قبرس بسيار پايين است و فرصت‌های شغلی در این کشور بسیارند، همچنین سرمایه‌گذاری در قبرس روز به روز در حال گسترش است که همین امر باعث شده است فرصت‌های شغلی بیشتری در چند سال اخیر در کشور قبرس بوجود بیاید. مشاغل حوزه توریستی در کشور قبرس بسیار است و همچنین کارفرمایان فعال در این حوزه برای بالا بردن کیفیت خدماتشان معمولا افراد متخصص را از سراسر دنیا استخدام می‌کنند به همین دلیل می‌توان گفت اگر رشته تحصیلی و یا حرفه‌تان در خصوص گردشگری و مسائل مربوط به آن است، به راحتی می‌توانید اقامت کشور قبرس را از طریق ویزای کار دریافت کنید. در چند سال اخیر به دلیل رشد اقتصادی قبرس مشاغل دیگری نیز در این کشور رونق پیدا کردند و امروزه افرادی که دارای تحصیلات و تجربه کار در حوزه امور مالی، مخابرات، مهندسی برق وکامپیوتر هستند نیز جزو کسانی به حساب می‌روند که فرصت‌های شغلی مناسبی در قبرس برایشان وجود دارد. برای کار در قبرس شخص متقاضی باید از سطح زبان انگلیسی و یا یونانی مناسبی برخوردار باشد، اگر شما جزء کسانی هستید که قصد دارید در حوزه مشاغل توریستی و خدماتی در قبرس فعالیت کنید می‌بایست زبان یونانی را فرا بگیرید و این موضوع جزء الزامات ورود شما به این مشاغل است، اما اگر می‌خواهید در مشاغل دیگر فعالیت کنید فراگیری زبان انگلیسی کافی است زیرا اغلب شرکت‌های مهندسی و تجاری در قبرس، کمپانی‌های اروپایی و بین‌المللی هستند و فعالیت‌هایشان به زبان انگلیسی است. دیگر مشاغلی که افراد مختلفی از سراسر جهان برای فعالیت‌هایشان آن‌ها را انتخاب می‌کنند، مشاغل حوزه املاک است، در طول چند سال اخیر خرید و فروش مسکن در قبرس بسیار رشد کرده است و هر ساله افراد زیادی برای کسب اقامت اروپا در قبرس ملکی خریداری می‌کنند و همین امر باعث شده است مشاغل حوزه خرید و فروش املاک در این کشور نیازمند متخصصان این حوزه باشد، برای فعالیت در امور املاک در کشور قبرس شما نیازمند یادگیری زبان انگلیسی و یونانی هستید و می‌بایست هر دو زبان را بیاموزید تا هم به مردم بومی این کشور خدمت رسانی کنند و هم بتوانند به سرمایه‌گذاران خارجی مشاوره دهند. به طور کلی شما می‌توانید تا 48 ساعت در هفته در کشور قبرس کار کنید و بیشتر از این مقدار حق کار کردن ندارید.
برای یافتن شغل مورد نظرتان در کشور قبرس می‌توانید از وب‌سایت‌های کاریابی اروپایی استفاده کنید و برای ثبت نام در این وب‌سایت‌ها می‌توانید از خدمات کارت‌های ارزی بین‌المللی استفاده کنید. برای بهره‌مند شدن از خدمات کارت‌های ارزی بین‌المللی می‌توانید از سرویس‌های ماناپال استفاده کنید و با واریز اعتبارات ریالی خود به حساب بین‌المللی به صورت مستقیم تمام هزینه‌ها را پرداخت کنید.

 

cyprus 1

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.