سنگاپور

سنگاپور، کشوری است در جنوب شرقی آسیا که از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده است. سنگاپور چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا به حساب می‌رود و همچنین به عنوان سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا یاد می‌شود، پس می‌توان نتیجه گرفت که کشور ثروتمندی است. انگلیسی ، مالایی ، چینی و تامیل چهار زبان رسمی کشور سنگاپور هستند. کیفیت بالای زندگی و نظام آموزشی در سنگاپور باعث شده است که بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل به سنگاپور مهاجرت کنند.

 از ۳۴ دانشگاه موجود در کشور سنگاپور 6 مورد آن دولتی هستند که در این میان دو دانشگاه NUS ( دانشگاه ملی سنگاپور ) و NTS ( دانشگاه فنی نانیانگ ) جزء 50 دانشگاه برتر دنیا به حساب می‌روند. در دانشگاه‌های کشور سنگاپور، مانند دانشگاه‌های فیلیپین، زبان تدریس انگلیسی است، با این تفاوت که برای تحصیل در دانشگاه‌های سنگاپور، می‌بایست مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 داشت. برترین رشته تحصیلی در کشور سنگاپور مهندسی عمران است و دانشگاه‌هایی که این رشته را ارائه می‌دهند، زبان زد خاص و عام هستند، یکی از این دانشگاه‌ها، دانشگاه فناوری Nanyang است، این دانشگاه در رتبه 13 جهانی قرار دارد و هر ساله افراد زیادی برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی عمران در این داشنگاه ثبت نام می‌کنند. به طور کلی برای ثبت نام در دانشگاه‌های سنگاپور باید کمی بیشتر تلاش کرد، زیرا سیاست این کشور برای پذیرش دانشجویان، ورود به دانشگاه‌های این کشور را کمی دشوار کرده است. برای تحصیل در سنگاپور، شما نیاز به ارائه ریز نمرات دارید، معدل آخرین مدرک شما هم نباید کمتر از 17 باشد، اگر هم می‌خواهید در دانشگاه‌های معتبر این کشور به ادامه تحصیل بپردازید، ضمن اینکه نمره معدل آخرین مدرکتان باید بالای 19 باشد، می‌بایست آزمون ورودی این دانشگاه‌ها را نیز امتحان دهید، البته تحصیل در دانشگاه‌های برتر سنگاپور رایگان است و اگر عملکردتان خوب باشد، دولت این کشور هزینه زندگی شما را هم تامین می‌کند و شما را جزء نخبگان این کشور به حساب می‌آورد. اما به طور کلی هزینه‌های تحصیل و زندگی در سنگاپور مناسب است، متوسط هزینه‌های سالیانه یک دانشجو حدود 14000 دلار سنگاپور است، که شاید در نگاه اول برای یک کشور آسیایی زیاد به نظر برسد، ولی باید این را هم در نظر بگیرید که فرد در زمان تحصیل، از امتیازات خوبی مانند بیمه رایگان درمانی برخوردار است و همچنین اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارد، که می‌تواند با در آمد آن برخی از هزینه‌های خود را پوشش دهد. جهت تحصیل در سنگاپور به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، شما ملزم به ارائه درخواست خود به صورت مستقیم به دانشگاه مورد نظرتان خواهید بود و پس از تایید صلاحیت شما توسط دانشگاه، می‌توانید با پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه و خوابگاه، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور کنید، برای پرداخت ایم هزینه‌ها، می‌توانید از خدمات ماناپال در حوزه پرداخت‌های ارزی بین‌المللی استفاده کنید.

 

study singapore2

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.