فیلیپین

فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در شرق کشور ویتنام، قرار گرفته‌ است. فیلیپین در قرن نوزدهم مستعمره اسپانیا و در نیمه اول قرن بیستم مستعمره آمریکا بوده است و نود درصد مردم این کشور مسیحی و کاتولیک می باشند. فیلیپین جزء کشور‌های ارزان و مهاجرپذیر آسیا به شمار می‌رود و هر ساله افراد زیادی برای مقاصد مختلف به این کشور مهاجرت می‌کنند که اغلب آن‌ها به خاطر دانشگاه‌های این کشور و به قصد تحصیل در فیلیپین به این کشور سفر می‌کنند.

 فیلیپین یکی از کشورهای صنعتی جدید در آسیا به شمار می‌رود. در سال‌های اخیر کشور فیلیپین پذیرای بسیاری از دانشجویان بین المللی بوده است و تخمین زده می‌شود که حدود 1200 نفر از این دانشجویان، ایرانی هستند. فیلیپین برترین سیستم آموزش عالی در آسیا را به خود اختصاص داده است، سیستم آموزشی فیلیپین پیرو سیستم آموزشی آمریکا می باشد و به همین دلیل بسیاری از دانشگاه‌های آمریکایی در این کشور شعبه دارند. به طور کلی می‌توان گفت که شما در فیلیپین فرصت تحصیل در دانشگاه‌های خوب آسیا به زبان انگلیسی را دارید، در حالی که هزینه به مراتب کمتر از هزینه‌های تحصیل در اروپا و آمریکا را می‌پردازید. درحال حاضر حدود 2300 موسسه آموزش عالی و دانشگاه در کشور فیلیپین وجود دارد که اکثر آن‌ها وابسته به دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی هستند. برای تحصیل در فیلیپین نیاز به ارائه مدرک زبان مانند آیلتس و تافل نمی‌باشد و در صورتی که توانایی شما در زبان انگلیسی ضعیف باشد، می‌توانید همزمان با دوره تحصیلی خود، در دوره آموزش زبان انگلیسی نیز شرکت کنید، همین موضوع یکی از دلایلی است که بسیاری از افراد فیلیپین را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند، دیگر ویژگی مثبت تحصیل در فیلیپین هزینه آن است؛ به طور مثال هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌ مانیل و در رشته داروسازی ( گران‌ترین رشته تحصیلی کشور فیلیپین ) حدود 1000 دلار در سال خواهد بود که این مبلغ در برابر امکانات و امتیازاتی که در آنجا برخوردار هستید، بسیار مناسب است. هزینه زندگی نیز در فیلیپین بسیار کم است، به طور متوسط حدود 500-200 دلار برای زندگی یکسال یک دانشجو در فیلیپین کافی است، در حالی که دانشجویان اجازه کار نیز در این کشور دارند و به راحتی می‌توانند هزینه‌های خود را پرداخت کنند. به طور کلی فیلیپین برای افرادی که می‌خواهند در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی به ادامه تحصیل بپردازند، بیشتر توصیه می‌شود، دانشگاه‌های بزرگی در فیلیپین وجود دارند که مختص به این رشته‌ها هستند و هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در شته‌های پزشکی و پیراپزشکی، در این دانشگاه‌ها ثبت نام می‌کنند.
برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در فیلیپین، می‌توانید از سرویس‌های ماناپال استفاده کنید و مستقیما و با استفاده از اعتبارات ریالی خود، تمام هزینه‌ها را با کارت‌های ارزی بین‌المللی پرداخت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خدمات پرداخت ماناپال، با ما تماس حاصل بفرمایید.

 

medical colleges in philippines

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.