ارمنستان

قوانین و سیاست‌های حوزه سرمایه گذاری در کشور ارمنستان، به عنوان آزادترین سیاست‌های اقتصادی در میان کشورهای عضو سازمان مشترک المنافع (CIS) می‌باشد، از همین رو سالانه بسیاری از افراد از سراسر دنیا، برای سرمایه‌گذاری در این کشور تلاش می‌کنند. به طور کلی دولت ارمنستان از شرکت‌ها و تجار خارجی بسیار حمایت می‌کند و همین موضوع باعث شده است که، ارمنستان در پنج سال اخیر میزبان بیش از 150 شرکت خارجی باشد و پیش‌بینی می‌شود در چند سال اخیر ارمنستان به عنوان یکی از قطب‌های مهم سرمایه‌گذاری به شمار برود.

 سیاست سرمایه‌گذاری خارجی ارمنستان آزاد است و امکان خارج کردن سود و دارائی‌ها بدون هیچ محدودیتی برای سرمایه‌گذاران فراهم است و معافیت‌های مالیاتی برای برخی از سرمایه‌گذاری‌ها در نظر گرفته شده است که همین موضوع باعث رشد سرمایه‌گذاری خارجی در کشور ارمنستان شده است. در کشور ارمنستان شما به دو صورت می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید، شما می‌توانید سرمایه خود را به صورت مشترک با یک شرکت دیگر در ارمنستان سرمایه‌گذاری کنید و یا به صورت مستقیم آن را در یک حوزه بخصوص سرمایه‌گذاری کنید. در نوع اول شما مبلغی را که می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید به یک شرکت فعال در کشور ارمنستان می‌دهید تا آن‌ها طبق قوانین ارمنستان برای شما مقدار معینی سود کنار بگذارند و هر ساله به حساب شما واریز کنند. در این حالت شما می‌توانید با مراجعه به کنسولگیری‌های ارمنستان لیستی از شرکت‌های نیازمند سرمایه را بیابید و سپس با آن‌ها تماس حاصل بفرمایید و در نهایت اگر مایل به سرمایه‌گذاری بودید، می‌توانید با استفاده از خدمات ماناپال و با بهره‌گیری از اعتبارات ریالی خود، مقدار پول مورد نظر را به حساب شرکت مورد نظرتان منتقل کنید.
نوع دوم از سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری مستقیم است، به این معنا است که شما خود یک شرکت دارید و می‌خواهید در ارمنستان فعالیت تجاری و مالی داشته باشید، در این حالت دولت ارمنستان از شما حمایت می‌کند تا پول خود را در امور و همچنین کالا‌های تولیدی این کشور سرمایه‌گذاری کنید. در این روش شما هیچ محدودیتی برای سرمایه‌گذاری ندارید و می‌توانید در هر حوزه‌ای هزینه کنید حتی اگر موارد سرمایه‌گذاریتان متناقض با نوع شرکتتان باشد، مزیت دیگری که این روش دارد این است که سرمایه گذاری شما نیاز به هیچ‌گونه اخذ مجوز یا تأئیدیه ندارد و  معاف از حقوق گمرکی و برخی از قوانین مالیاتی هستید. همچنین دولت ارمنستان برای سرمایه‌گذاران خارجی هیچ‌گونه محدودیت ارزی تعیین نکرده و شما با استفاده از خدمات ماناپال به راحتی می‌توانید هر چقدر سرمایه که می‌خواهید به ارمنستان انتقال دهید و یا هر مقدار از سرمایه و سودتان را به حساب‌های بانکی ایران منتقل کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سرویس‌های ماناپال با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.

 

10 1200 700

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.