سوئد

کشور سوئد عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می باشد و شما برای مسافرت به سوئد نیاز به ویزا شینگن دارید که از همان ابتدا بصورت کارت و یا سند اقامت به متقاضی ارائه می گردد. به طور کلی اقامت تحصیلی سوئد پر طرفدارترین روش مهاجرت به این کشور است. افراد پس از دریافت ویزا و اقامت تحصیلی، می‌توانند با مشغول به کار شدن در این کشور، ازدواج و یا ادامه تحصیل سند اقامت خود را تمدید کنند و پس از 4 سال زندگی در این کشور، می‌توانند از طریق دادگاه مربوطه ادعای شهروندی کنند و اقامت دائم این کشور را کسب کنند.

 به دو صورت می‌توان ویزا و یا همان اقامت تحصیلی سوئد را کسب کرد، یکی از راه شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت این کشور و دیگری از راه ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های سوئد، که در هر دو راه پس از اتمام دوره تحصیلی، دولت سوئد به ویزای شما را 5 ماه دیگر نیز تمدید می‌کند و در این مدت می‌توانید برای کسب اقامت دائم یا تمدید اقامت موقت خود اقدامات لازم را انجان دهید.
سوئد از کشور‌هایی است که مدرک زبان حوزه‌های امتحانی ایران را قبول ندارد و همچنین برای ادامه تحصیل در این کشور می‌بایست مدارک آیلتس حداقل 6.5 و یا تافل 85 داشته باشید. به همین دلیل اکثر دانشجویان ایرانی که می‌خواهند در دانشگاه‌های سوئد ادامه تحصیل بدهند، مدرک زبان خود را نیز در همین کشور دریافت می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از خدمات کارت‌های ارزی بین‌المللی و سرویس‌های ماناپال، اقدام به ثبت نام در دوره‌های زبات آیلتس و یا تافل کنید و پس از اتمام این دوره‌ها با خیال راحت و بدون هیچگونه دغدغه‌ای وارد دانشگاه‌های سوئد شوید.
اگر شما دارای مدرک زبان از کشور‌های دیگر مانند ارمنستان و یا امارات متحده عربیه هستید، می‌توانید مستقیم وارد دانشگاه‌های این کشور شوید، اما در نظر بگیرید که طبق قوانین سوئد شما در این کشور باز هم باید آزمون زبان انگلیسی بدهید. برای ثبت نام در دانشگاه‌های کشور سوئد و دریافت اقامت تحصیلی این کشور، شما می‌توانید با استفاده از سرویس‌ها و خدمات ماناپال اقدام ثبت نام مستقیم کنید و شهریه دانشگاه را بدون واسطه پرداخت کنید، هزینه خوابگاه در سوئد بسیار پایین است ولی شما می‌بایست قبل از اقدامات نهایی، هزینه را پرداخت کنید، برای این امر می‌توانید از وب سایت‌های اجاره خانه و یا خوابگاه در سوئد استفاده کنید و با استفاده از خدمات کارت‌های ارزی بین‌المللی و سرویس‌های ماناپال تمام هزینه را به راحتی و به صورت آنلاین پرداخت کنید.

 

sweden

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.