اتریش

کشور اتریش در مرکز اروپا قرار دارد و دارای مرز‌های زیادی با کشور‌های دیگر اروپایی است و از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین مرز مشترک دارد. کشور اتریش دارای سطح علمی بسیار بالایی است و دانشگاه‌های این کشور معمولا جزء رتبه‌های خوب لیست QS به حساب می‌روند، از طرفی تحصیل در اتریش بسیار ارزان است و حتی در برخی از دانشگاه‌ها رایگان است، از این رو هرساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به اتریش مهاجرت می‌کنند.

 برای کسانی که در حال تحصیل در دانشگاه‌های ایران هستند و فارغ التحصیل نشده‌اند یکی از بهترین فرصت‌های تحصیلی ، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه‌های کشور اتریش می‌باشد. دولت اتریش این امکان را بوجود آورده است که دانشجویان خارجی حتی در زمان تحصیل خود نیز بتوانند به این کشور مهاجرت کنند، در این صورت شما می‌توانید بسیاری از واحد‌های درسی که با نمره بالای 15 قبول شده‌اید را با واحد‌های درسی دانشگاه مورد علاقه‌تان در اتریش تطبیق دهید، از این رو بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا ، مخصوصا ایران هر ساله بدون در نظر گرفتن زمان ثبت نام به این کشور مهاجرت می‌کنند و مابقی دوره تحصیشان را در دانشگاه‌های کشور اتریش سپری می‌کنند. به طور کل اشخاصی که قصد دارند در کشور اتریش ادامه تحصیل دهند باید ابتدا مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظر که پذیرش می گیرند ارسال کنند و بعد دانشگاه با توجه به ریز نمرات دانشجو تصمیم می گیرد که شخص از چه ترمی در کشور اتریش شروع به تحصیل کند. در اتریش خدمات آموزشی و دروس به زبان آلمانی ارائه می‌شود به همین دلیل شما باید حداقل مدرک B1 و B2 زبان آلمانی را داشته باشید، اما اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به اتریش مهاجرت کنید، نیازی به زبان آلمانی نیست، زیرا در تمامی دانشگاه‌های اتریش دروس مقطع دکترا انگلیسی تدریس می‌شود.در اتریش تمام دانشجویان بیمه هستند و تمام هزینه‌های درمانی آن‌ها توسط دولت این کشور پرداخت می‌شود. در اتریش هزینه زندگی حدود 7000 یورو در سال می‌باشد و دانشجویان می‌توانند با کاره پاره وقت این هزینه را جبران کنند.
یکی از مدارکی که هنگام تقاضا برای ویزای تحصیلی باید به سفارت تحویل بدهید، برگه ثبت نام دانشگاه و همچنین برگه سند اجاره منزل و یا خوابگاه است، شما می‌توانید برای پرداخت هزینه هر دو از خدمات کارت‌های ارزی بین‌المللی استفاده کنید، برای بهرمندی از این خدمات با استفاده از اعتبار ریالی خود می‌توانید با کارشناسان ماناپال تماس حاصل بفرمایید.


 

austria university

 

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.