کارت‌های ارزی بین‌المللی

بر اساس تحقیق جدید مجموعه نکسو استاندارد ( Nexo Standard ) قدرت و نفوذ کارت‌های ارزی بین‌المللی در ده سال اخیر به قدری بالا رفته است که بشر بدون آن‌ها دیگر قادر به ادامه زندگی کنونی خود نیست. در این گزارش آمده است که؛ امروزه در جهان کشور‌های مختلفی از خدمات کارت‌های ارزی بین‌المللی مانند ویزا ( Visa ) و یا مسترکارت ( Master Card ) استفاده می‌کنند و شاهد این هستیم که مردمان جوامع این کشور‌ها با استفاده از این خدمات هر ساله میلیون‌ها دلار تراکنش‌های مالی انجام می‌دهند.

آرنو کروزت ( Arnaud Crouzet ) دبیر کل اجرایی مجموعه نکسو استاندارد ( Nexo Standard ) معتقد است که دیگر بشر نمی‌تواند جامعه‌ای بدون کارت‌های ارزی بین‌المللی را تصور کند و نبود این کارت‌ها می‌تواند برای انسان‌ها درد آور باشد. آرنو کروزت ( Arnaud Crouzet ) همچنین اضافه کرد که؛ امروزه سیستم‌های بانکی در جهان به هم مرتبط هستند و انسان‌ها به راحتی با استفاده از خدمات کارت‌های ارزی بین‌المللی در کسری از ثانیه می‌توانند به هر نقطه جهان و به هر حسابی که دوست دارند پول انتقال دهند، حتی در این بین می‌توانند مبلغ خود را به واحد پول کشور مورد نظر تغییر دهند، این امر باعث شده است که دیگر انسان‌ها نتوانند بدون خدمات کارت‌های ارزی بین‌المللی به زندگی کنونی ادامه دهند. بر اساس گزارشی که مجموعه نکسو استاندارد ( Nexo Standard ) از سراسر دنیا بدست آورده است، امروزه شهروندان بسیاری از کشور‌ها تقریبا ماهی یک الی دو بار از کارت‌های ارزی بین‌المللی خود برای بهرمندی از خدمات جهانی آن‌ها استفاده می‌کنند، همین امر باعث شده است در جوامع پیشرفته مانند کشور‌های غرب اروپا، سالانه بیش از 50 میلیون یورو، تراکنش‌های مالی مربوط به خرید از خرده فروشی‌ها انجام بپذیرد.
افرادی که در ایران زندگی می‌کنند، در گذشته به دلیل وجود تحریم‌های بانکی به سختی می‌توانستند حساب‌های بین‌المللی داشته باشند و از خدمات بانکی و ارزی بین‌المللی استفاده کنند، اما امروزه به دلیل بهبود وضعیت و روابط بانکی اگر قصد دارند از خدمات کارت‌های ارزی بین‌المللی استفاده کنند، به راحتی از طریق ماناپال می‌توانند با استفاده از اعتبار ریالی خود حساب‌های بین‌المللی تشکیل دهند و از خدمات کارت‌هایی مانند ویزا ( Visa ) و یا مسترکارت ( Master Card ) بهرمند شوند.

 

nexo press release

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.