ebay

ای بی ( Ebay )  یک وب‌ سایت مزایده اینترنتی است که یکی از وب سایت‌های معروف آمریکایی به حساب می‌رود. وب‌ سایت ای بی ( Ebay ) در سال 1995 توسط یک آمریکایی ایرانی الاصل متولد فرانسه، به نام  پیر امیدیار ( Pierre Omidyar ) تاسیس شد و امروزه یکی از وب سایت‌های مهم در حوزه تجارت الکتریک به حساب می‌رود که سالانه بیش از 5 میلیون دلار سود خالص دارد. وب سایت  ای بی ( Ebay ) در واقع محلی است که مردم کالا‌های خود را از طریق مزایده به فروش می‌گذارند.

 به طور کلی برای خرید و فروش در وب‌ سایت ای بی ( Ebay ) ابتدا باید در آن ثبت نام کنید و حساب کاربری خودتان را تشکیل دهید. برای داشتن حساب کاربری باید ابتدا حساب‌های ارزی بین‌المللی با کارت‌های ویزا و مسترکارت داشته باشید و به یک آدرس وکد پستی معتبر نیاز دارید، متاسفانه در شرایط فعلی، کاربرانی که ساکن ایران هستند امکان ثبت آدرس خود را ندارند ولی می‌توانند از کد‌های پستی دیگران استفاده کنند. همچنین کاربران داخل کشور می‌توانند با استفاده از خدمات ماناپال حساب‌های ارزی بین‌المللی با کارت های ویزا و مسترکارت داشته باشند تا به صورت مستقیم و بدون واسته بتوانند در مزایده‌ها شرکت کنند.
برای خرید از وب‌ سایت ای بی ( Ebay ) ابتدا باید کالای مورد نظر خود را بیابید برای این کار می‌توانید از قسمت سرچ و یا از منوی کتگوری‌ها استفاده کنید و پس انتخاب کالا، وارد مزایده شوید؛ در نظر بگیرید برای شرکت در مزایده یک کلا، قبل از روز مزایده باید ثبت نام کنید تا اسم شما وارد فهرست خریداران شود. مبلغ مورد نظرتان در مزایده وارد کنید، در این بین با بالا رفتن مبلغ پایه می‌توانید مبلغ بیشتری پیشنهاد بدید، در نظر بگیرید که مبلغ وارد شده باید با حساب ویزا و یا مسترکارت شما همخوانی داشته باشد، و پس از وارد کردن مبلغ به هیچ وجه قابل برگشت نیست و همان لحظه از حساب شما کسر خواهد شد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی شرکت در مزایده‌های وب‌ سایت ای بی ( Ebay )، می‌توانید با کارشناسان ما مشورت کنید. یکی از خدمات ماناپال بوجود تشکیل حساب‌های ارزی بین‌المللی است که با آن می‌توانید از وب‌سایت‌های خارجی از جمله ای بی ( Ebay ) به صورت مستقیم خرید کنید.

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.