آلمان

آلمان یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌های اروپا به شمار می‌رود که هر ساله بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند. آلمان صنعتی ترین کشور قاره اروپا است و در قلب این قاره قرار دارد. در سال‌های  اخیر دانشجویان زیادی برای تحصیل رایگان به آلمان مهاجرت کرده‌اند. به صورت کلی آلمان کشوری مهاجر پذیر است که از دانشجویان بین‌المللی هم حمایت می‌کند.دولت این کشور با فراهم کردن امکان تحصیل رایگان در آلمان این کشور را به یکی از بهترین مقاصد دانشجویان جهان تبدیل کرده است.

دانشگاه‌های کشور آلمان از سطح علمی بالایی برخوردار هستند از این رو تحصیل در آلمان برای افرادی که سطح علمی دانشگاه برایشان اهمیت دارد، می تواند گزینه مناسبی باشد. در آلمان دانشگا‌ه‎‌های دولتی معتبر زیادی وجود دارد که تحصیل در آن‌ها رایگان است.سیستم آموزشی کشور آلمان به دلیل حساسیت بسیار زیاد دولت این کشور به روی زبان آلمانی، به شکلی طراحی شده است تا تمامی رشته‌های ارائه شده در دانشگاه‌های دولتی این کشور به زبان آلمانی تدریس می‌شوند، به همین دلیل شرط اول برای تحصیل رایگان در آلمان، گرفتن مدرک زبان آلمانی است این مدرک زبان آلمانی شامل مدارک B1 و B2 می‌باشد.تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های آلمان چهار ساله است و افراد متقاضی برای تحصیل در این مقطع ابتدا باید مدرک دیپلم خود را به تایید وزارت آموزش آلمان برسانند.برای این کار باید قبل از ثبت نام دانشگاه، مدرک دیپلم خود را به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه کنید و آن‌ را برای تایید نهایی به سفارت آلمان ببرید و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مانند فوق لیسانس و دکترا همین عمل را باید برای آخرین مدارک خود انجا دهید. دانشجویان مقطع کارشناسی کشور آلمان، مجوز ده ساعت کار در هفته را دارند که این مقدار زمان در مقطع فوق لیسانس و دکترا به 30 ساعت هم می‌رسد و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را پوشش دهد.
پس از آماده سازی تمام مدارک تحصیلی، شما باید در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام کنید و هزینه خوابگاه یا محل اقامت خود را پرداخت کنید و مدرک آن را به سفارت تحویل دهید. وب سایت‌های زیادی برای اجاره خانه به دانشجویان است و شما می‌توانید با استفاده از کارت‌های ارزی بین‌المللی به صورت مستقیم و بدون واسته هزینه محل اقامت خود را از طریق این وب‌ سایت‌‌ها پرداخت کنید. برای استفاده از خدمات ارزی بین‌المللی این کارت‌ها می‌توانید با کارشناسان ماناپال مشورت کنید.

 

AAEAAQAAAAAAAAIpAAAAJGVhZjhhOTEzLTczNTItNDFiOS04MjI3LWVlYzFkNTdiM2FhOA

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.