ارزان‌ترین

تحصیل در اروپا قطعا آرزوی خیلی از دانشجویان دنیا است، اما برخی افراد به دلیل هزینه بالای تحصیل ترجیح می‌دهند که در کشور‌های اروپایی ادامه تحصیل ندهند. اما در واقع بسیاری از کشور‌های اروپا به دلیل حمایت از دانشجویان خارجی، هزینه تحصیل را در دانشگاه‌ها پایین آوردند و سعی بر این دارند که دانشجویان بیشتری از سراسر دنیا به آن‌ کشور برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند و در برخی از این کشور‌ها دانشگاه‌های بسیاری خوبی وجود دارد  که در رتبه‌های پایین QS هم قرار دارند.

بر اساس رتبه بندی مجموعه تایمز ( Times higher education )، ارزان‌ترین کشور‌‌های اروپایی برای تحصیل دانشجویان خارجی به ترتیب اسلونی، بلاروس و اوکراین است. دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه لیوبلیانا و دانشگاه نوا گوریکا از دانشگاه‌های خوب اسلونی هستند که هر ساله بسیاری از دانشجویان خارجی برای تحصیل به این دانشگاه‌ها می‌آیند، هزینه متوسط تحصیل در دانشگاه‌های اسلونی 3.300 پوند در سال است که نسبت به کشور‌های دیگر اروپا بسیار پایین است. هزینه تحصیل در بلاروس و اوکراین هم به ترتیب حدود 3.400 پوند و 3.500 پوند است که هر دو از کشور‌های حامی دانشجو‌ هستند. دانشگاه‌هایی که در بلاروس معمولا افراد برای ادامه تحصیل به آنجا تقاضا می‌دهند؛ دانشگاه‌های دانشگاه اقتصاد دولتی بلاروس، آکادمی پلی تکنیک دولتی بلاروس و دانشگاه تکنولوژی دولتی بلاروس هستند. در اوکراین هم دانشگاه‌های ملی خارکف و دانشگاه ملی رادیو الکترونیک از دانشگاه‌‌های خوب و پر طرفدار این کشور هستند، البته هر ساله صد‌ها نفر هم برای تحصیل در رشته معماری در دانشگاه فنی و مهندسی ساخت و ساز و معماری خارکف اقدام می‌کنند.
پس از اسلونی، بلاروس و اوکراین کشور‌های اسلواکی، لوکزامبورگ و صربستان رتبه‎‌های بعدی را در رنکینگ ارزان‌ترین کشور‌های اروپا برای تحصیل هستند، در این بین لوکزامبورگ دارای بالاترین رتبه از نظر کیفیت‌های آموزشی است و دانشگاه‌های این کشور کوچک همیشه جزء بهترین دانشگاه‌های دنیا به حساب می‌رفتند. هزینه متوسط سالانه تحصیل در لوکزامبورگ حدود 4.800 پوند است که نسبت به کیفیت دانشگاه‌های این کشور بسیار مناسب است. دانشگاه لونکس ( Lunex ) یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپا در قلب لوکزامبورگ است که هر ساله صد‌ها نفر برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام می‌کنند، البته این را هم باید در نظر گرفت که اکثر دانشگاه‌های لوکزامبورگ از جمله دانشگاه لونکس ( Lunex ) دارای امتحان ورودی هستند.
شما برای تحصیل در این کشور‌ها ابتدا باید مدارک خود را به سفارت مربوطه تحویل بدهید، یکی از این مدارک، مدرک ثبت نام دانشگاه است که می‌توانید با استفاده از خدمات کارت‌های ارزی بین‌المللی به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام دهید، شما برای استفاده از خدمات این کارت‌ها، می‌توانید با مشاورین ما تماس حاصل بفرمایید تا آن‌ها سرویس‌های ماناپال را که همسو با نیاز شما هست به شما معرفی کنند.

university of vienna austria

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.