فرانسه

از گذشته تا به حال فرانسه همیشه کشوری مهاجر پذیر بوده است اما در چند سال اخیر به دلیل ورود مهاجران بی استعداد و همینطور مسائل امنیتی، قوانین محدودکننده‌ای برای مهاجرت به این کشور وضع شده است اما هنوز راه‌های بسیاری برای مهاجرت سالم به این کشور وجود دارد و مانند همیشه دولت فرانسه با آغوشی باز با مهاجران برخورد می‌کند. در این مقاله سعی داریم چند نمونه از راه‌های مهاجرت به فرانسه را بررسی کنیم.

در قوانین فرانسه، ویزا و اجازه اقامت تفاوت دارد؛ افرادی که اجازه اقامت می‌خواهند، باید ابتدا ویزای طولانی‌مدت را بدست آورند و این موضوع به آن معنا است که با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری افراد قادر به دریافت اجازه و سند اقامت در فرانسه نیستند و ابتدا باید از طریق دیگر ویزای طولانی مدت کسب کنند و سپس اقدام به دریافت اجازه اقامت کنند.این قوانین به طور کلی به بیان می‌کند که؛ برای هیچ فردی سند اقامت صادر نمی‌شود  مگر اینکه اجازه آن توسط یک کنسولگری فرانسه در خارج از کشور تایید شود، از همین سو افراد برای مهاجرت به فرانسه، باید از طریق ارسال درخواست به کنسولگری فرانسه تقاضای ویزای بلند مدت کنند و پس از دریافت ویزا، درخواست سند اقامت را به همان کنسولگری ارسال کنند.
برای دریافت ویزا، افراد می‌توانند از چند 5 طریق، درخواست ویزا کنند که شامل؛ ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ثبت شرکت و سرمایه گذاری، ویزای نامزدی و ازدواج و ویزای توریستی است. در شرایط امروزی معتبرترین درخواست‌ها، شامل ویزای تحصیلی و ثبت شرکت و سرمایه گذاری در فرانسه است که در هر دوی آن‌ها فرد باید هزینه‌ها را قبل از درخواست برای ویزا پرداخت کند.
معمولا افرادی که قصد دارند مقطع فوق لیسانس و یا دکترا را در کشور فرانسه ادامه دهند می‌توانند ویزای تحصیلی بگیرند. در فرانسه این امکان وجود دارد که فرد به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی در مقطع فوق لیسانس و دکترا  تحصیل کند و همچنین دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس در کشور فرانسه در حال تحصیل هستند اجازه کار کردن بین 20 تا 30 ساعت در هفته را خواهند داشت و این مقدار در مقطع دکترا به 30 تا 40 ساعت افزایش میابد.
بسیار از افراد هم هر ساله از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه، درخواست ویزا می‌کنند که البته لازم به ذکر است که با توجه به شرایط مناسب کشور فرانسه، یکی از بهترین راه‌ها برای افراد متقاضی مهاجرت است.
در هر دو راهی که در این مقاله برای مهاجرت به فرانسه گفتیم، فرد متقاضی ابتدا باید تمام هزینه‌ها را پرداخت کند که برای دانشجویان هزینه خوابگاه و دانشگاه و برای افراد سرمایه‌گذار هم، هزینه ثبت شرکت و استخدام نیرو در نظر کرفته شده است. برای پرداخت این هزینه‌ها می‌توانید از خدمات بین‌المللی کارت‌های اعتباری استفاده کنید و به راحتی هزینه‌ها را پرداخت کنید. برای استفاده از این خدمات، می‌توانید با کارشناسان ماناپال مشورت کنید.

 

France Schengen Visa

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.