هلند

یکی از کشور‌های پرطرفدار برای افرادی که می‌خواهند در دانشگاه‌های معتبر جهان ادامه تحصیل دهند، کشور هلند است. هلند، کشوری در غرب اروپا است که کیفیت سیستم آموزشی آن یک مرحله فراتر از اغلب کشور‌های دیگر اروپا است. در رتبه‌بندی QS دانشگاه‌های جهان در سال 2016، 12 دانشگاه هلند در بین رتبه‌های زیر 200 قرار داشتند. که این نشان دهنده کیفیت بسیار بالای بخش آموزشی کشور هلند است.

 

 سیستم آموزش در هلند شامل سه نوع موسسه است که هریک در رشته‌های منحصربفردی فعالیت می‌کنند؛ دانشگاه‌های پژوهشی، دانشگاه‌های علمی‌کاربردی و مراکز آموزشی بین‌المللی، از انواع مراکز و موسسات علمی در کشور هلند هستند. تحصیل در هلند برای دانشجویان بین‌المللی معمولاً در دوره‌های کارشناسی ۳ تا ۴ سال ، دوره‌های کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال و دوره‌های دکترا ۴ سال طول می‌کشند.

مراکز آموزشی بین‌المللی در هلند معمولا رشته‌هایی را که این کشور در آن پیشگام است را پیشنهاد می‌کنند؛ رشته‌هایی مانند بیومتریک ، مدیریت و دام پروری رشته‌هایی هستند که معمولا توسط مراکز آموزشی بین‌المللی در هلند به دانشجویان بین‌المللی پیشنهاد می‌شود.مهلت ثبت نام در مراکز آموزشی بین‌المللی هلند در بین بازه اول ژانویه تا آخر ژوئن، بسته به دانشگاه متعیر است ولی حتما مدارک مربوط به رشته مورد نظر دانشجو، باید چند ماه قبل به دانشگاه ارسال شود و سال تحصیلی در هلند مانند مابقی کشور‌های اروپا از اول ماه سپتامبر آغاز میشود.
هزینه زندگی یک دانشجو در هلند به طور متوسط ماهانه ۷۵۰ یورو است و شهریه دوره های کارشناسی اغلب رشته‌ها حدود 7.200 یورو است و اگر قصد این را داشته باشید که در دوره‌های کارشناسی ارشد مراکز آموزشی بین‌المللی هلند ادامه تحصیل بدهید، شهریه‌ای حدود 9.000 یورو باید پرداخت کنید.
از آنجا که اغلب دوره‌های آموزشی در مراکز آموزشی بین‌المللی هلند، بیش از یک سال به طول می‌انجامند، اکثر دانشجویان بین‌المللی نیاز به یک ویزای ورودی به کشور هلند تحت عنوان مجوز اقامت موقت (Machtiging tot Voorlopig Verblijf) دارند که به مدت 6 ماه به آن‌ها اجازه می‌دهد در کشور هلند اقامت داشته باشند و برای تمدید این اقامت، دانشجو باید از طریق دانشگاه خود اقدام کند. برای اخذ اقامت موقت ( MVV ) در هلند، ابتدا باید تمام هزینه‌ها را پرداخت کنید از جمله هزینه خوابگاه و دانشگاه، برای این کار باید از روش‌های پرداخت آنلاین استفاده کنید و می‎‌‌توانید با بهره‌گیری از خدمات بین‌المللی کارت‌های اعتباری مانند پی‌پال ( PayPal ) و یا ویزا ( Visa ) در هر جای دنیا این هزینه‌ها را پرداخت کنید. برای استفاده از این خدمات، می‌توانید با کارشناسان ماناپال مشورت کنید.

 

high quality education university rankings

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.