Fintech

بر اساس آمار‌های جهانی، بیشتر نوآوری‌‌ها در حوزه فناوری مالی ( Fintech )، توسط شرکت‌ها و توسعه دهنده‌های آسیایی به انجام می‌رسد، این در حالی است که رشد این نوع فناوری‌ها در اروپا حدود دو برابر بیشتر از مناطق آسیا و شمال آفریقا است. بر اساس این آمار‌ها کشور‌های مالزی، کره جنوبی، سنگاپور و ژاپن چهار کشور‌ برتر در تولید نوآوری‌های حوزه فناوری مالی ( Fintech ) هستند.

 جان چاپلین ( John Chaplin ) مدیر عامل بین‌المللی سازمان نوآوری پرداخت های جهانی در رابطه با این آمار‌ها این طور گفته است که؛ در گذشته اروپا هیچ علاقه‌ای به نوآوری‌های حوزه فناوری مالی ( Fintech ) نشان نمیداد، اما در چند سال گذشته بینش شهروندان اروپا نسبت به این موضوع بسیار تغییر کرد و با گسترش این فناوری‌ها، مردم اروپا به آن‌ها اعتماد کردند و حالا بیش از پیش به نوآوری‌های این حوزه علاقمند شدند و فناوری‌های مالی ( Fintech ) به صورتی در اروپا جریان پیدا مرده است که امروزه شاهد بوجود آمدن یک جامعه ضد پول نقد ( Cashless ) هستیم. او همچنین اضافه کرد که؛ مسائلی مانند محیط زیست و هزینه مالیات، از عواملی بوده‌اند که در گسترش و رشد فناوری‌های مالی ( Fintech ) در اروپا نقش داشته‌اند.
 جان چاپلین ( John Chaplin ) همچنین این نظر را دارد که؛ جوامع آسیایی و آفریقایی از پتانسیل بسیار خوبی برای رشد فناوری‌های مالی ( Fintech ) برخوردارند، اما به دلیل ارائه نادرست و همینطور رابطه کاربری نامناسب سیستم‌های مالی جدید، گسترش فناوری‌های مالی ( Fintech ) در این مناطق به کندی پیش می‌رود. از این رو برای ارائه خدمات مالی جدید در جوامع آسیایی و آفریقایی باید از روش‌های جدید استفاده کرد، البته قوانین بانکی در کشور‌های این منطقه هم از مسائلی بوده‌اند که باعث کاهش سرعت رشد نوآوری‌های حوزه فناوری مالی ( Fintech ) در این مناطق شده است.

 

innovation image1111111

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.