ویزا

موسسه ارائه دهنده خدمات مالی ویزا ( Visa )، طی یک بیانیه اعلام کرد که، این کمپانی قصد دارد چالشی‌هایی را برای توسعه دهندگان فناوری‌های مالی ( Fintech ) معرفی کند. و برندگان این چالش مبلغ 100.000 دلار پاداش دریافت می‌کنند. این چالش‌ها به هدف گسترش فناوری‌های مالی ( Fintech ) در مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا بوجود آمده‌اند. در زبان جغرافیایی به این مناطق Mena می‌گویند.

طی یک کنفرانس علمی به نام ( next big thing ) که به ریاست کمپانی ویزا ( Visa ) برگذار شد، اعلام شد که ویزا ( Visa ) قصد دارد در جهت گسترش و توسعه فناوری‌های مالی ( Fintech ) در مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا ( Mena ) مسابقه‌ای ترتیب بدهد و از همه توسعه دهندگان حوزه فناوری‌های مالی ( Fintech ) خواست که در این مسابقه شرکت کنند.
ویزا سه چالش را برای توسعه دهندگان قرار داده که آن‌ها می‌توانند یکی از این چالش‌ها را برگزیده و در آن حوزه فعالیت کنند. این سه چالش عبارتند از:
چالش اول؛ چالش پذیرش است، در این چالش توسعه دهندگان باید سیستمی ارائه دهند که بر طبق قوانین مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا ( Mena ) باشد تا ویزا ( Visa ) بتواند مجوز فعالیت آن سیستم را دریافت کند، همینطور در این چالش توسعه دهنده باید طرحی از رابطه کاربری مناسب برای سیستم خود ارائه دهد تا ویزا ( Visa ) به کمک آن یک بتواند یک رابطه کاربری برای نرم افزار ( APIs ) و مناسب با جامعه مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا ( Mena ) ارائه دهد.
چالش دوم؛ مربوط به حمل و نقل هوایی است، در این چالش توسعه دهنده باید طرحی ارائه دهد که مسافران از آن استقبال کنند و در واقع رابطه کاربری برای نرم افزار ( APIs ) آن به شکلی باشد که مناسب مسافران باشد تا آن‌ها بتوانند از خدمات شرکت ویزا ( Visa ) استفاده کنند.
چالش سوم؛ وفاداری نام دارد، در این چالش توسعه دهنده و تیم استارتاپی او باید سعی کند رابطه کاربری ارائه دهد که افراد به نرم افزار ویزا ( Visa ) رجوع کنند و در واقع خدمات ویزا ( Visa ) برای آن‌ها جذاب‌تر از مابقی موسسات به نظر برسد.

mena 98895

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.