پرداخت آنلاین

بر اساس گزارش جدید سازمان بین‌المللی اطلاعات کارت‌های اعتباری، از سال 2015 تاکنون رشد 26 درصدی پرداخت‌های آنلاین در سراسر دنیا، مبلغ 2.7 تریلیون دلار را به ارمغان آورده است. از همین رو کارشناسان حوزه مالی بر این باورند که؛ پرداخت و انتقال پول از طریق روش‌های آنلاین بسیار طرفدار دارد و روز به روز به محبوبیت آن اضافه می‌شود و انتظار می‌رود این سیستم پرداخت تا سال 2021 رشد 2 برابری را نسبت به سال 2015 تجربه کند.

 به گفته کارشناسان رشد سیستم‌های پرداخت آنلاین به صورت کلی وابسته به چهار دلیل بوده است؛ یکی از این دلایل استفاده روزانه اینترنت توسط مردم دنیا است و در واقع می‌توان گفت که اینترنت و گوشی‌های هوشمند به جزئی از زندگی روزمره ما تبدیل شدند. یکی دیگر از دلایلی که گفته شده است، گسترش خدمات شرکت‌های بازرگانی و فروشگاه‌ها در فضای اینترنتی است، به صورتی که امروزه شاهد آن هستیم که اغلب فروشگاه‌ها و برند‌های دنیا، یک پایانه فروش در فضاهای اینترنتی دارند. دیگر دلیلی که گفته شده این بود که؛ امروزه تمامی تلفن‌های همراه هوشمند قابلیت این را دارند که به شبکه اینترنت متصل شوند و همینطور این اجازه را به افراد می‌دهند که به راحتی از طریق آن‌ها تراکنش‌های مالی خود را به انجام برسانند، افراد می‌توانند از طریق نرم‌افزار‌های مربوطه بر روی تلفن‌های همراه خود اقلام مختلفی را به راحتی خرید کنند، حتی با استفاده از پایانه‌های بانکی، مبلغ مورد نظر خود را انتقال دهند. آخرین دلیلی که بر اساس گفته کارشناسان باعث رشد سیستم‌های پرداخت آنلاین شده است؛ تبلیغات گسترده و متنوع اینترنتی است، که روز به روز افراد بیشتری را به فضاها و پایانه‌های خرید، منتقل می‌کند.

shutterstock 337089266

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.