Paywave

ویزا ( Visa ) در سال 2002، برای اولین بار از تکنولوژی ( Contactless payment ) یا همان پرداخت بدون تماس در کارت‌های اعتباری خود استفاده کرد و آن را به نام فناوری پی ویو ( PayWave ) توسعه و گسترش داد. ویزا ( Visa ) به دلایل عمدتا امنیتی، استفاده از این فناوری را به مکان‌های تحت کنترل خود محدود کرد، اما اکنون با پیشرفت فناوری‌های امنیتی و نظارتی و همینطور گسترش NFC ها و رشد
تکنولوژی Contactless ، ویزا اعلام کرده است که؛ قصد دارد این فناوری را در تمامی مکان‌ها و فروشگاه‌هایی که مایل هستند از پی ویو ( PayWave ) استفاده کنند ارائه دهد.

ویزا ( Visa ) با معرفی نسل جدید فناوری پی ویو ( PayWave )، اعلام کرده است که اکنون این فناوری قابل استفاده در هر فروشگاهی است و هیچ تراکنش مالی بدون خواست صاحب حساب صورت نمی‌گیرد.
همینطور پی ویو ( PayWave ) جدید قابلیت نسب بر روی تلفن‌های همراهی را دارد که از تکنولوژی NFC بهرمند هستند و این امکان را به صاحبان کارت‌های اعتباری می‌‌دهد که بتوانند با نزدیک کردن گوشی تلفن خود به دستگاه پایانه فروش ( POS )، عملیات پرداخت خود را انجام دهند و یک نمونه از رسید تراکنش را در گوشی خود داشته باشند.

1429 picture2

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.