واقعیت مجازی

کمپانی بزرگ ورد پلی ( Word Play ) ، نمونه اولیه یک گیم هدفمند را به نمایش گذاشت که در این پورتوتایپ؛ کاربر با استفاده از فناوری واقعیت مجازی ( virtual reality ) یا به اختصار ( VR ) ، توانایی پرداخت قبوض، خرید آنلاین و یا حتی مدیریت حساب‌های خود را پیدا می‌کند. ناگفته نماند که کارشناسان حوزه تکنولوژی و فناوری‌های جدید، بر این باور هستند که سال 2017، سال گسترش فناوری واقعیت مجازی ( virtual reality ) است و انسان‌ها با این تکنولوژی می‌توانند تجربیات تازه‌ای کسب کنند.

ورد پلی ( Word Play ) اعلام کرده است که این کمپانی حدود 18 ماه است که بر روی این پروژه کار می‌کند و معتقد است؛ این تجربه جدید می‌تواند قدمی بزرگ در رشد و توسعه حوزه خدمات خرید و پرداخت آنلاین باشد.
طی این 18 ماه ورد پلی ( Word Play ) با استفاده از یک هدست واقعیت مجازی HTC Corp’s Vive VR ، انواع پرداخت‌ها و خدمات مجازی را بررسی کرده است و برای پورتوتایپ اولیه، یک نمونه فروشگاه اینترنتی را ارائه داده است که در آن کاربر می‌تواند اجناس موجود در فروشگاه را به صورت سه بعدی و در قالب یک فضای مجازی بررسی و یا حتی مورد استفاده قرار دهند و سپس با یکی از کارت‌های اعتباری خود، کالای مورد نظر خود  را توسط دستگاه کارت خوان مجازی آن فروشگاه خریداری کنند.

نیک تلفورد ( Nick Telford ) طراح و سازنده این پروژه بر این باور است که؛استفاده از فناوری واقعیت مجازی ( virtual reality ) در حوزه خدمات پرداخت، می‌تواند یک فضای ایمن و در عین حال لذت بخش را برای کاربر فراهم سازد.

2017 05 23 09 04 08

 

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.