PayPal

کمپانی بزرگ گوگل، به تازگی اخبار جدیدی، مبنی بر همکاری اندروید پی ( Android Pay ) و پی پل ( PayPal ) منتشر کرده است، که هدف اصلی آن ایجاد پلتفرمی برای پرداخت آسان، توسط تلفن‌های همراه در حوضه خرده فروشی‌ها است. این سیستم پرداخت جدید قرار است؛ در ماه آینده، توسط پی پل ( PayPal ) در آمریکا به صورت آزمایشی و با سیستم عامل بتا، راه اندازی شود.

این سیستم جدید گوگل، به شما اجازه می‌دهد که؛ با حساب پی پل ( PayPal ) خود، به راحتی و با استفاده از تکنولوژی NFC موجود بر روی گوشی‌های اندروید، به هر مبلغ که می‌خواهید و بدون همراه داشتن کارت‌های اعتباری، خرید کنید. در واقع این پلتفرم جدید گوگل؛ می‌تواند نقش یک کیف پول هوشمند را برای شما داشته باشد و هدف از این گونه سیستم‌های پرداخت، از بین رفتن حالت فیزیکی پول در آینده است.
اولین مشتری‌ این پلتفرم پرداخت جدید گوگل، مجموعه دانکین دوناتس ( Dunkin’ Donuts ) خواهد بود، که برای شعبه‌های داخل مترو خود در ماه آینده قرار است، از این پلتفرم پرداخت استفاده کند البته کمپانی اوبر ( Uber )، علاقه خود را برای استفاده از این سیستم در خودرو‌های خود اعلام کرده است.

androidpay paypal پی پال

قبل از این پلتفرم، شاهد همکاری گوگل و پی پل ( PayPal ) در بخش گوگل پلی ( Google Play ) بودیم، که همین موضوع باعث رشد و توسعه گوگل در حوضه پرداخت الکترونیک شد و این بار در یک حوضه وسیع تر و در سطح بین المللی، شاهد همکاری این دو کمپانی بزرگ هستیم. طبیعی است توسعه این پلتفرم زمان بر باشد ولی در عین حال باعث رشد روزافرون گوگل در حوضه پرداخت الکترونیک می‌شود.


آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.