ترنسفر وایز ( Transfer Wise ) یک سیستم انتقال پول به صورت واحد مالی متفاوت است که؛ توسط کریستو کارمن (Kristo Käärmann ) و تاوت هینریکس ( Taavet Hinrikus ) تاسیس شد، این دو دوست اهل استونی با هدف شکستن مرز‌های انتقال پول در سال 2011 شرکت ترنسفر وایز ( Transfer Wise ) را تاسیس کردند و تا کنون پیشرفت چشم گیری در صنعت انتقال پول داشته‌اند.

ترنسفر وایز ( Transfer Wise ) در واقع یک صرافی قابل حمل است؛ به صورتی که همزمان با انتقال پول، مبلغ شما را نسبت به ارزش واحد پول مقصد می‌سنجد و  تفاوت آن را به مقدار پول انتقال یافته به مقصد اضافه یا کم می‌کند. شما با ترنسفر وایز ( Transfer Wise )، دیگر نیازی به حساب و کتاب‌های پیچیده مالی برای انتقال پول ندارید و فقط کافیه مقدار پول مقصد و یا مبدا را مشخص کنید تا ترنسفر وایز ( Transfer Wise ) با استفاده از داده‌های بدست آمده از مجموعه بلومبرگ، آن را به واحد پول مورد نیاز شما تغییر دهد و در یک چشم به هم زدن آن را انتقال دهد.

 

برای اولین بار ترنسفر وایز ( Transfer Wise )، قصد دارد که سرویس نگهداری سپرده برای مشتریان خود، عرضه کند. این سرویس که توسط شعبه لندن این شرکت توسعه یافته است،این امکان را به مشتریان ترنسفر وایز ( Transfer Wise ) می‌دهد تا بتوانند پول خود را با هر نوع واحد مالی که بخواهند به سپرده خود انتقال دهند و در هرجای دنیا، از سپرده خود با هر گونه واحد مالی که مد نظر دارند استفاده کنند. طبق گفته مدیران این شرکت سرویس ( Dubbed Borderless ) در ماه آینده برای کاربران اروپایی قابل استفاده است و خبر از توسعه این سرویس تا سال 2018 برای تمام کشور‌های زیر مجموعه داده‌اند.

 

 

 

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.