ارز‌های دیجیتال

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی آقای محمدرضا پورابراهیمی از تبادلات ارز‌های دیجیتال در ایران گفت و این موضوع را مطرح کرد که تاکنون در کشور بیش از 2/5 میلیارد ارز مجازی خریداری شده است. همچنین ایشان در مورد خطر نفوذ تلگرام در ایران گفت و نگرانی خودش را در خصوص سرمایه مردم بیان کرد. آقای پورابراهیمی این نظر را دارد که ارز‌های دیجیتال هیچ پشتیبانی رسمی ندارند و ممکن است باعث ایجاد ناامنی در کشور شوند و سرمایه مردم را دچار خطر کنند.

بیت کوین

بر اساس خبر‌هایی که به تازگی منتشر شده است، معاملات بیت‌ کوین ( BitCoin ) در حوزه‌های مالی و پولی کشور ممنوع شده و فرد یا افراد متخلف بر اساس حکم بانک مرکزی مجازات خواهند شد. این حکم به صورت رسمی صبح امروز ( 3 اردیبهشت 1397 ) به تمام مراکز و بنگاه‌های پولی و مالی کشور انتقال داده شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی نهاد‌های نظارتی و امنیتی، این مصوبه برای جلوگیری از پولشویی و خروج ارز از کشور گرفته شده است.

نانو سرامیک

محلول‌های نانو سرامیک یکی از جدید‌ترین محصولات ارائه شده در بازار‌های عمومی است که در گذشته فقط در صنایع نظامی و کشتی‌سازی مورد استفاده قرار گرفته بود. شما می‌توانید با بهره‌گیری از مواد نانو سرامیکی، از وسایل اطرافتان را در برابر عناصر خارجی محافظت کنید. این محلول‌ها دارای خاصیت هیدروفیبیکی هستند و آب و مایعات را دفع می‌کنند؛ همچنین محلول‌های نانو سرامیک باعث می‌شوند گرد و خاک و آلودگی‌های خارجی بر روی وسایل مورد نظرتان قرار نگیرند.

NEXT

وب سایت NEXT یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های آنلاین در جهان است که به دلیل خدمات مشاوره‌ای که ارائه می‌دهد در بین شهروندان اروپایی بسیار محبوب است. این وب سایت یکی از اولین و بزرگ‌ترین فروشگاه‌های بریتانیایی است که شما می‌توانید اجناس مختلفی از جمله لباس و مبلمان خانه را در این وب سایت پیدا کنید. بر اساس نظر مشاورین وب سایت NEXT، شروع هر فصل فرصت خوبی برای تغییر دکوراسیون منزل شما است؛ از همین رو این وب سایت در ابتدای هر فصل از سال، اقدام به ارائه آفر‌های جدید می‌کند.

تلگرام

 موضوع فیلترینگ تلگرام تبدیل به یکی از اصلی‌ترین خبر‌های این روز‌های ایران و جهان شده است. هفته گذشته این شبکه اجتماعی در روسیه فیلتر شد و یک روز پس از آن نسخه‌ای جدید از تلگرام عرضه شد که می‌توانست فیلترینگ قدرتمند روسیه را دور بزند. برخی از نهاد‌های خبری این نسخه جدید تلگرام را نمونه‌ای از بهره‌گیری فناوری بلاک‌چین ( BlockChain ) خبر دادند؛ اما بعدا معلوم شد که این نسخه فقط از پروکسی‌های متفاوتی استفاده کرده است و فعلا خبری از فناوری بلاک‌چین ( BlockChain ) در تلگرام نیست.

بیت کوین

رابرت شیلر ( Robert Shiller ) یکی از بزرگ‌ترین اقتصاددان‌های حال حاضر بشمار می‌رود. صحبت‌های شیلر همیشه به عنوان یک سورس اطلاعاتی معتبر یاد می‌شود. این اقتصاددان آمریکایی همیشه بیت‌ کوین ( BitCoin ) را به عنوان حبابی بزرگ و سمی برای اقتصاد جهان برشمرده است؛ اما در تازه‌ترین نشست خبری خود، این موضوع را مطرح کرده است که شاید حباب بیت‌ کوین ( BitCoin ) هیچگاه نترکد و همیشه به عنوان بخشی از اقتصاد جهان از آن یاد شود. این صحبت‌های رابرت شیلر ( Robert Shiller ) به گونه‌ای بیانیه‌های گذشته او را نقص می‌کند.

ریپل

اگر از خوانندگان مطالب وب سایت تخصصی ماناپال باشید، حتما با موضوعات مطرح شده در خصوص ارز دیجیتال ریپل ( XRP ) آشنایی دارید. در یک سال اخیر اخبار و داده‌های جدیدی در خصوص این ارز رمزپایه منتشر شده است که نشان می‌دهد پشت پرده ریپل ( XRP ) بیش از آن چیزی است که کاربران بازار‌های کریپتو می‌بینند. تا به امروز این موضوع برایمان روشن شده است که بسیاری از کمپانی‌های فعال در حوزه‌های بزرگ اقتصادی و حتی بانک‌ها، از توسعه این ارز دیجیتال حمایت کرده بودند اما اخبار جدید نشان می‌دهد، ریپل ( XRP ) می‌تواند فراتر از یک ارز مجازی باشد!

جام جهانی

همانطور که می‌دانید، مسابقات جام جهانی 2018 روسیه نزدیک است و این دوره هم مانند سری قبل، تیم ملی کشورمان در این مسابقات حضور دارد. بسیاری از همونطن‌های ما علاقه دارند در این مسابقات همراه با تیم ملی فوتبال ایران باشند در طول این مسابقات بین‌المللی، مشوق حضور آن‌ها شوند؛ از همین رو متخصصان ما با بررسی نیاز‌های جامعه امروز ایران این امکان را بوجود آورده‌اند که شهروندان ایرانی نیز مانند مابقی مردم در سراسر جهان، بتوانند بلیط بازی مورد علاقه‌شان را به صورت مستقیم تهیه کنند.

بلاک چین

نمایشگاه بورس امسال بیش از پیش تحت تاثیر فناوری بلاک چین ( BlockChain ) و همچنین ارز‌های دیجیتال قرار گرفته بود. به نقل از تجارت نیوز؛ نشست تخصصی در خصوص فناوری بلاک چین ( BlockChain ) در یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. موضوع تکنولوژی بلاک چین ( BlockChain ) و کاربردهای آن در بازارهای مالی ایران و همچنین نوآوری‌هایی که در آینده‌ای نزدیک شاهدشان خواهیم بود محوریت سخن کارشناسان این نشست تخصصی را تشکیل داده بود.

بیت‌ کوین

در اخبار منتشر شده توسط تیم تخصصی ماناپال، حتما خبر‌هایی از دشمنی بانک‌های آمریکایی و همچنین بسیاری از دولت مردان این کشور با بیت‌ کوین ( BitCoin ) شنیده‌اید؛ حال بر اساس اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد ارز‌های دیچیتال بار دیگر پیروز این میدان رقابت هستند و قرار است در قلب ایالت متحده آمریکا یعنی واشنگتن، خودپرداز‌های بیت‌ کوین ( BitCoin ) نصب شود. این خبر با موضوع دادگاه بانک جی پی مورگان ( JP Morgan ) در یک زمان رخ داده است و باعث شده موج صعودی جدیدی در بازار کریپتو شکل بگیرد.